Eesti Pagulasabi koondab enda juurde grupi eksperte, keda oleks võimalik kiireloomulise vajaduse tekkimisel kaasata organisatsiooni töösse ja kriisidele reageerimisse. Ekspertgrupi kokkupanemise eesmärk on olla paremini valmis kriisiolukordadeks ja ootamatuks töökoormuse suurenemiseks.
Ekspertgruppi ootame inimesi, kellel on meile vajaminevas valdkonnas olemasolevad erialased oskused ja teadmised, näiteks andmete analüüs, infojuhtimine, kriiside juhtimine, personalitöö, finantsjuhtimine, humanitaarabi sekkumiste disain ja korraldus, projektide juhtimine, kommunikatsiooni juhtimine jne. Ekspertgruppi valitud inimesi koolitame välja erinevates humanitaarabi korraldust ja pagulaste toetamist puudutavates küsimustes ning anname neile ülevaate Eesti Pagulasabist kui organisatsioonist ja siinsest töökorraldusest.
Vastava ettevalmistuse saanud eksperte võime kaasata oma töösse Eestis või vastavalt vajadusele ja valmisolekule lähetada kriisiriikidesse, kus Eesti Pagulasabi tegutseb (sh Ukraina, Jordaania, Türgi, Armeenia, Gruusia) ja kus vastavat oskusteavet on parasjagu vaja.
Ekspertide gruppi valitud ja väljakoolitatud inimesed jäävad Eesti Pagulasabi ekspertide andmebaasi ning vajaduse tekkimised võetakse nendega ühendust. Kui vajadus tekib ja ekspert on pakutavad tööga nõus, sõlmitakse temaga leping konkreetse ülesande täitmiseks kokkulepitud ajaperioodil. Ekspertide andmebaasi lisamise ja koolituse läbimise järgselt ei ole eksperdil kohustust ühtegi positsiooni või lähetust vastu võtta. Kõik koolituse, töö ja lähetustega seotud kulud on eksperdile kaetud Eesti Pagulasabi poolt.
Läbitavad koolitused:
- Humanitaarabi ABC (printsiibid, osapooled, koordinatsioon, projektitsükkel) (4h);
- Eesti Pagulasabi kui organisatsioon (tegevused, eesmärgid, struktuur, töökorraldus) (4h);
- Eesti Pagulasabi sisekorrad ja juhendid (käitumisjuhend, hankereeglid, korruptsioonivastased meetmed, tagasiside ja kaebuste lahendamise süsteem jne) (6h);
- Lähetuste korraldus (turvalisuse tagamine, lähetusega seotud protseduurid, evakuatsioonide korraldus) (6h).
Ajakava:
- Ekspertgruppi kandideerimine: hiljemalt 31. august 2023
- Koolitusele kutsutute väljavalimine: hiljemalt 15. september 2023
- Ekspertgrupi koolitus: oktoober 2023 (täpsed kuupäevad selguvad)